Seo Çalışması - Firmanızı Üst seviyeye çıkarın


SEO, Google botlarının websitemizi en iyi şekilde tarayabilmesi için yaptığımız çalışmalardır, buraya kadar doğru. Peki her şeyini kitabına göre yaparsak, istediğimiz başarıyı yakalayabilir miyiz? Yani Google gerçekten de tüm websiteleri adil bir şekilde tarayıp indeksleyebiliyor mu? Bu sorunun cevabı bence hayır! Siz ne kadar kaliteli içerik üretirseniz üretin, siteden çok daha kötü içeriği olan websiteler, arama sonuçlarında size geçebilir. Bunun altında Google’ın yeteri kadar iyi olmaması veya rakiplerinizin Google’ı manipüle ediyor olması olabilir.

Websitenizin kod yapısını çok iyi oluşturmak. Mümkünse WordPress veya Magento gibi platformlar kullanmak, Website açılış hızını arttırmak. Google botları yavaş yüklenen sayfalarda pek fazla vakit harcamak istemiyorlar. Siteniz ne kadar hızlıysa, taranma ve indekslenme oranlarınız o derece artacaktır. Robots.txt veya şifreleme ile Google botlarının siteye girişini engellememek, Prosedürlere uygun bir site haritası oluşturarak, Search Console’a (eski adı ile web yöneticisi araçları) tanıtmak, Websitenizde mümkün olduğu kadar inline javascript ve inline css kodlarına yer vermemek, Websitenizin mobile kullanılabilirliği oldukça iyi olması,

SEO Nedir, Nasıl Yapılır, Neden Gereklidir?

SEO (Search Engine Optimization) yani türkçesi arama motoru optimizasyonu, Google organik yani reklamsız arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için yapılan teknik, site içi ve site dışı optimizasyon çalışmalara verilen genel isimdir.

Neden SEO Yaptırmalıyım?

Herhangi bir ürünün yâda hizmetin tanıtımı için en önemli tanıtım mecralarından birisi haline gelen internet ortamında potansiyel müşteriler aradıkları ürünü yâda hizmeti ilk olarak arama motorlarında arama işlemi gerçekleştirerek bulmayı tercih ediyorlar. Yapılan araştırmalar sonucunda kullanıcıların ilk sayfalarda çıkan sonuçları atlayıp çok arka sayfalardaki sonuçlara göre ürünlerini tercih etme oranları çok düşük seviyelerdedir. Bu nedenle ürününüzü veya hizmetinizi tanıttığınız web sitenizin arama motoru sonuçlarında Google birinci sayfa ve üst sıralarda yer alması hayati önem arz etmektedir.

Seo Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization), arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir. İngilizce kısaca “SEO” (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir.

Google SEO’nun Avantajları Nelerdir?

En çok kullanılan arama motorunda üst sıralara çıkabilir, Potansiyel müşterilerinize hemen ulaşabilir, Marka bilinirliliğinizi artırabilir, Marka kimliğinizin önemli bir adımını tamamlayabilir, Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını kolayca yapabilir, Kampanya ve indirimlerinizi üyelerinize hemen ulaştırabilir, Maddi harcamalarınız minimum seviyeye, kazancınız maksimum seviyeye yükselebilir. Bu ve benzer durumlar SEO avantajları arasında yer almaktadır.

SEO Ajansınıza Şu Soruları Sorun!

Ne kadar zamandır bu işle ilgileniyorsunuz? Uluslararası site hazırlama konusunda deneyiminiz var mı? Çalışmalarınızdan örnek gösterebilir misiniz? Daha önce hizmet verdiğimiz sektörle ilgili çalışmalar yaptınız mı? Başarı ölçütünüz hakkında bilgi verir misiniz?